خدمات طراحی سایت

دامنه سایت

داده پردازان زانتکس روی کلیه سایت هایی که مسئولیت طراحی آن ها را به عهده می گیرد ، یک عدد دامین رایگان نیز به مشتریان خود اهدا می کند .
خدمات ثبت دامنه ، نگهداری و تمدید دامنه ها از جمله خدماتی است که داده پردازان زانتکس در مجموعه خدمات طراحی وب سایت خود آورده است .
داده پردازان زانتکس با ثبت انواع دامنه های داخلی و خارجی ، دامنه های فارسی و  . . . ، نیاز مشتریان خود به این خدمات را نیز پوشش می دهد .
خوب است بدانید دامنه نامی منحصر به فرد است . یعنی در تمام دنیا ، از هر دامنه فقط یک عدد وجود دارد و منحصر به یک سایت است .
دامنه ها پسوند های متفاوتی دارند . مثل  .com .ir .org و . . . . هر یک از پسوند های دامنه کاربرد متفاوتی دارند . کشور ها هم دامنه ملی دارند . مثلاً دامنه ملی کشورمان ایران ، .ir می باشد . دامنه های دات کام .com برگرفته از واژه commercial به معنی تجاری می باشد و برای سایت های تجاری به کار می رود . یا دامنه .org که برگرفته از organization می باشد برای ارگان ها و نهاد ها به کار می رود .
زمان اعتبار دامنه ها به صورت پیش فرض یک سال است و پس از یک سال ، دامنه در صورت عدم تمدید ، منقضی می شود . این اما آخرین فرصت در اختیار داشتن یک دامنه برای مالک آن نیست . دامنه ها تا 60 روز پس از انقضاء ، در اختیار مالک قبلی خواهند بود یا اصطلاحاً قفل می مانند . در این زمان امکان انتقال وجود دارد اما امکان فعال شدن و معتبر بودن وجود ندارد تا زمانی که هزینه تمدید آن پرداخت شود . پس از گذشت دو ماه ، دامنه آزاد شده و توسط سایرین قابل رویت است .
مشخصات و راه های ارتباطی با مالکان دامنه ها در پایگاه whois قابل رویت است .
دامنه های اینترنتی به واسطه خاص بودن و زیبا بودن ، خرید و فروش می شوند .
فراموش نکنید دامنه یکی از قسمت های مهم تشکیل دهنده url می باشد .
دامنه شما در domain name register center ثبت می شود و who is  یک سایت وابسته به سازمان ثبت دامنه است که با جستجوی هر دامنه ، مشخصات دامنه را به شما نمایش می دهد .

دامنه سایت
Rated 5/5 based on 129 reviews