کاربرد وب سایت برای مرکز تجاری

سالهاست که در دنیا مراکز تجاری ، مراکز تفریحی ، مراکز اداری و . . . ساخته می شوند . در سال های اخیر ، ساخت این مراکز در کشورمان سرعت یافته است . از طرفی هم با اقبال عموم مردم از این مراکز مواجه هستیم . در شهرهای بزرگ مثل تهران ، مشهد و اصفهان و . . . چندین مرکز تجاری معروف و پر تردد وجود دارد ؛ این افزایش بازدید و افزایش تردد به معنی اهمیت این مراکز و اقبال عمومی از کاربری آنان به دلیل رفع نیاز ها و جامعیتشان می باشد . همان طور که در عنوان مقاله اشاره شده است ، هدف آن است تا به ذکر قابلیت های طراحی وب سایت برای مراکز تجاری بپردازیم .

پیش از هر چیز دو نکته را یادآور می شویم :

1 – در متن ، گاهی مراکز را با پسوند تجاری یاد خواهیم کرد و گاهی اداری و گاهی ... . بنا بر این آگاه باشید که منظور ما انواع مراکز است و تشخیص تطبیق قابلیت مذکور با نوع مرکز با شما .

2 – در ایران مراکز به صورت چند منظوره ساخته می شوند و طراحی سایت مراکز می تواند نوع کاربری خود را به دیگر کاربری ها تعمیم دهد .

سایت مراکز تجاری باید دارای ویژگی هایی باشد که واحد های موجود در خود را معرفی کرده و منتفع سازد یا دست کم بتواند به معرفی بخش های کلی خود و اینکه پاسخگوی چه نیازهایی است بپردازد . اهیمت این موضوع از آن روست که وجود خارجی و هویت فیزیکی این مراکز به تنهایی برای شناخته شدن و محبوبیت و رونق کافی نیست ؛ یعنی باید اقدامات تبلیغی جز خود موجودیت مراکز انجام شود . از نظر ما طراحی وب سایت برای مراکز تجاری ، مناسب ترین راهکار است . همان طور که بارها در انواع مقالات طراحی ذکر کرده ایم ، این بار نیز یادآور می شویم که وب سایت مراکز تجاری اگر طبق اصول طراحی شود و بخشی از یک استراتژی تبلیغاتی منسجم باشد ، در کارامد ترین فرم خود قرار خواهد گرفت .

برای نتیجه گیری موثرتر از طراحی وب سایت مراکز تجاری – اداری ، باید به سئو روی آورد . سئو در طراحی سایت مراکز تجاری می تواند بسیار موثر واقع شود . کار روی عبارت واژگانی خدمات و محصولات قابل ارائه در مراکز تجاری ، می تواند به جذب بازدید کننده برای سایت مرکز تجاری و خریدار برای خود مرکز تجاری منجر شود . SEO که عبارت اختصاری search engine optimization است ، برای رشد و رونق مراکز تجاری پیش برنده خواهد بود .

این مقاله طراحی سایت مراکز تجاری شاید نتواند تمام ابعاد قابلیت های سایت مرکز تجاری و سایر انواع مراکز را پوشش دهد اما اگر به عنوان آگاهی بخش پایه مورد کاربست واقع شود مناسب است .

تعیین قیمت طراحی سایت هم به هر حال ، بخشی از مراحل طراحی وب سایت مراکز تجاری است . روند استعلام قیمت در داده پردازان زانتکس روند متفاوتی نیست . ابتدا امکانات و ویژگی های درخواستی مرکز تجاری اعلام می شود و بر حسب آن ، پیش فاکتور یا پیش نویس قرارداد صادر و تنظیم شده و تصمیم گیری باید در تیم مدیریتی مرکز تجاری صورت بگیرد . از عواملی که در تعیین قیمت وب سایت مرکز تجاری موثر است ، جزئیات و اقدامات خاص درخواستی است .

برای آنکه بدانید داده پردازان زانتکس در چه زمانی می تواند سایت یک مرکز تجاری را تحویل دهد ، باید بگوییم اولاً این موشوع به حجم سفارش های در دست اقدام زانتکس بستگی دارد . بدیهی است که نوع درخواست مشتری هم در این فرایند اثرگذار است . اما اگر بخواهیم طبق یک نورم بر حسب تجربه پاسخی نسبی بدهیم ، مدت زمان طراحی سایت مجتمع تجاری حدود سه هفته زمان خواهد برد . البته تمام این موارد در قرارداد طراحی سایت مرکز تجار خواهد آمد و پیش ازآن ، نمونه قراداد طراحی سایت مراکز تجاری قابل رویت است . افزون بر این ، برنامه نویسی وب سایت مرکز تجاری هم در قرارداد سایت خواهد آمد .

سایت مراکز تجاری باید به صورت واکنشگرا طراحی شود . طراحی وب سایت ریسپانسیو مراکز تجاری ، مرحله ای دیگر از مجموعه اقدامات لازم برای یک وب سایت و یکی از سطور فهرست استاندارد های طراحی وب سایت است . وب سایت mobile friendly دارای این ویژگی مثبت است که با انواع صفحه های نمایش سازگار است و از طرف موتور جستجو ( مشخصاً گوگل ) بهتر و کارامدتر ارزیابی می شود . این شناسایی به عنوان سایتی بهتر بودن ، می تواند رتبه بهتری در مقام جستجو به همراه داشته باشد . این خواسته عموم دارندگان وب سایت است .

اگر تمایل بر شکل ارتباط تعاملی با مشتریان بالقوه یا مشتریان دائمی مراکز تجاری باشد یا در مراحل برندینک پروژه های بازاریابی و وفادارسازی مشتریان در نظر گرفته شده باشد ، نرم افزار گوشی همراه می تواند ابزار مناسبی باشد . بر پایه اپلیکیشن موبایل مرکز تجاری می توان ارتباطی دوسویه با مخاطبان برقرار کرد و از اولویت ها ، نیاز ها ، خواست ها ، پیشنها ها ، انتقاد ها و موارد مشابه آگاهی یافت و آنان را از برنامه های آتی مرکز تجاری ، تخفیف ها و جشنواره ها آگاه ساخت .

در پایان اگر فکر می کنید سوالی در ذهنتان وجود دارد که این مقاله طراحی وب سایت مرکز تجاری به آن پاسخ نگفته است ، با کارشناسان داده پردازان زانتکس ارتباط برقرار فرمایید .