پی اچ پی چیست ؟ what is PHP?
پی اچ پی چیست ؟ what is PHP?

پی اچ پی php یک زبان برنامه نویسی است . این زبان برنامه نویسی سمت سرور و اصطلاحاً منبع باز / متن باز یا همان open source  است . تعداد زیادی از وب سایت هایی که مورد بازدید قرار می دهید با زبان برنامه نویسی پی اچ پی ساخته شده اند . (حتی وب سایت های بزرگ و معروف هم‌چون فیسبوک)

آموزش پی اچ پی نسبت به سایر زبان‌های برنامه‌نویسی دشوار نیست . این یکی از مزیت های زبان پی اچ پی است که فراگیری آن آسان‌تر از سایر زبان‌هاست . یادگیری php می تواند لذت بخش باشد ؛ چرا که در همان اوایل یاد گرفتن پی اچ پی ، شما می توانید دست به تولید پروژه بزنید . این ویژگی سبب می شود که شما با اشتیاق بیشتری به یادگیری زبان برنامه نویسی مهم پی اچ پی همت بگمارید .

آموزشگاه های برنامه نویسی ، دوره آموزش پی اچ پی را در برنامه کاری خود دارند . اما اگر خود آموز پی‌گیر و کوشایی باشید ، کار دشواری برای پیدا کردن جزوه آموزش پی اچ پی و دانلود رایگان جزوات پی اچ پی نخواهید داشت. چرا که در فضای اینترنت آموزش‌های مربوط به این زبان به وفور یافت می‌شود. تنها نکته‌ای که باید مدنظر قرار داد این است که برای یادگیری هر زبانی، باید اصول و مبانی اولیه را بدانید تا بتوانید از مفاهیمی که در زبان برنامه‌نویسی استفاده می‌شود، در جهت تولید و توسعه برنامه مورد نظر استفاده کنید.

زبان برنامه نویسی پی اچ پی ، یکی از زبان های برنامه نویسی وب سایت است که به فراخور پروژه های دریافتی ، داده پردازان زانتکس برای تمام یا بخشی از این پروژه ها استفاده می کند.