نکات جالب درباره اینترنت
نکات جالب درباره اینترنت

اگر همین حالا از شما خواسته شود اینترنت را تعریف کنید چه خواهید گفت ؟ از تاریخچه اینترنت چه می دانید ؟ اینترنت از چه زمانی به بعد حضور پیدا کرده است ؟ و بسیاری سوالات مشابه دیگر . واقعیت این است که عده کمی از ما از پاسخ این پرسش ها آگاه هستیم ؛ البته شاید اهمیتی هم نداشته باشد که چنین دانسته هایی را در در ذهن داشته باشیم . به هر حال ، اطلاعاتی در زیر راجع به اینترنت و حواشی آن در ادامه آمده است که حدس می زنیم خواندن آن ها دست کم برای یک بار ، خالی از لطف نباشد .

برای فراگیر شدن رادیو و رسیدن مخاطبان آن به تعداد پنجاه میلیون نفر ، هیجده سال سال زمان صرف شد . زمانی که جعبه جادویی حیات یافت ، در مدت زمان 13 سال به این حد از ترویج رسید . همه این مقدمه ها بر شمرده شد تا گفته شود اینترنت از زمان تولد و در دسترس عموم قرار گرفتن ، تنها در مدت زمان پنج سال به موفقیت همتایان نسل پیشین خود رسید .

اولین وب سایت جهان در سال 1991 میلادی و با نام www.info.cern.ch ساخته شد .

اولین وب کم جهان دو سال پس از تولد اولین وب سایت اینترنتی دنیا یعنی سال 1993 میلادی ، در دانشگاه کمبریج برای مشاهده قهوه جوش به کار گرفته شد .

فقط نیمی از ترافیک اینترنت در جهان مربوط به انسان هاست . مابقی ترافیک را ربات ها یا همان بات ها شکل داده اند .

تعداد وب سایت های غیر قابل رویت و ثبت نشده ، پانصد برابر بیشتر از وب سایت های قابل مشاهده و در حال نمایش است . این تقسیم بندی دو قطبی را در انگلیسی با نام های  visible web و deep web  می شناسند . درست مانند کوه یخ های عظیم قطبی .