فروشگاه اینترنتی

خیلی از مشاغل در طول زمان به لحاظ شکل ارائه خدمات ، در طول زمان تغییر نخواهند کرد . اما مدتی بسیار طولانی است که رشد فزاینده فروشگاه های اینترنتی را شاهد هستیم . فروشگاه اینترنتی می تواند موجودیت فیزیکی نداشته باشد و فقط در فضای مجازی فعالیت کند و از طرفی می تواند دارای فضای واقعی و فیزیکی هم باشد . بعضی از اقلام این فروشگاه ها ممکن است دیجیتالی باشد و به فروش برسد . مثل کتاب های صوتی ، فایل مقالات ، فیلم های آموزشی و ... . کالاهای دیگر مانند موبایل و کیف و سایر اقلام هم به جای خود . طراحی فروشگاه اینترنتی می تواند توسط فرد یا گروه انجام شود . ساخت فروشگاه اینترنتی ، یک مرحله پس از خلق ایده و برنامه ریزی منسجم قرار دارد . منظور آن است که چنانچه فروشگاه آنلاین ساخته شود اما ایده خوب و دقیقی پشت آن نباشد ، خیلی به رونق آن نباید امید داشت . اگر بخواهیم نمونه کار فروشگاه آنلاین را در ذهن مرور کنیم ، می بینیم که تمام فروشگاه های اینترنتی موفق ، از ایده های بسیار خوب و حساب شده ای برخوردارند . سایت های فروشگاهی موفق دنیا مانند آمازون و . . .  یا نمونه های داخلی آن مانند دیجیکالا و . . . ، پشتیبانی مناسب دارند و با خلق مزیت های رقابتی متعدد ، سعی دارند تا سهم بیشتری از بازار کسب کنند و بر مقبولیت ، شهرت و فروش خود بیفزایند . در این مقاله طراحی سایت فروشگاه اینترنتی چون قصد داریم از زاویه دید داده پردازان زانتکس ( بخوانید طراحی وب سایت ) به موضوع نگاه کنیم ، مراحل قبل و بعد ساخت سایت فروشگاهی را کنار گذاشته و صرفاً به خود مسئله طراحی سایت فروشگاه آنلاین می پردازیم .

در این بین ، وجود یافتن یک فروشگاه اینترنتی مطرح است . ساخت فروشگاه اینترنتی را می توان مترادف طراحی سایت اینترنتی دانست و از دل این دو عبارت ، عبارت ترکیبی سایت فروشگاه اینترنتی یا سایت فروشگاهی را در آورد .

ساخت فروشگاه اینترنتی به لحاظ زمانی ، دارای بازه ای بسیار متغیر می باشد . به دلیل وجود سرویس دهندگان متعدد ، حتی بدون داشتن کالا و فضای فیزیکی هم می توان صاحب فروشگاه اینترنتی شد . حتی می توان بدون هزینه نیز این کار را کرد . سرویس های همکاری در فروش ، پروژه های بازاریابی سایت های گوناگون ، فروشگاه ساز های آنلاین رایگان و . . . ، به آسانی در دسترس هستند و از این روست که می گوییم مدت زمان ساخت سایت فروشگاهی متغیر است . زیرا یک نوع از طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ، نوعی است که یاد کردیم و نوع دیگر آن ، طراحی اختصاصی سایت فروشگاهی است . یعنی سایت فروشگاهی به صورت سفارشی برای مشتری سخته شود . عموماً کسانی درخواست پیش فاکتور طراحی سایت فروشگاهی را می دهند که می خواهند با دارا بودن وب سایت فروشگاهی شخصی ، کسب و کار مورد علاقه خود را راه اندازی کنند و به کسب درآمد از فروشگاه آنلاین بپردازند .

باید به ذکر این نکته بپردازیم که طراحی سایت فروشگاه مجازی به روش اول یعنی استفاده از سرویس های آماده و رایگان ، محدودیت هایی دارد که روش دوم یعنی طراحی حرفه ای و اختصاصی سایت فروشگاه ندارد . در ادامه به چند محدودیت که روش طراحی سایت فروشگاهی اول دارد و روش دوم طراحی سایت فروشگاه آنلاین دارای آن محدودیت ها نمی باشد را یاداور می شویم :

1 - نام اختصاصی سایت

2 - قابلیت ایجاد دسته بندی و زیرمنوهای دلخواه

3 - افزودن و کاستن امکانات فروشگاه اینترنتی

4 - چیدمان دلخواه اجزای صفحه سایت فروشگاهی

5 - افزودن و حذف محصولات

6 - تعیین آزادانه قیمت

7 - انتخاب آزادانه و سلیقه ای تمام بخش ها مانند گرافیک و رنگ زمینه سایت و . . .

 

می توان از توضیحات فروشگاه اینترنتی و طراحی فروشگاه اینترنتی بسیار سخن گفت ؛ اما زانتکس در این مقاله طراحی سایت فروشگاه اینترنتی سعی دارد تا به اختصار ، اهم موارد قابل ذکر درباره سایت فروشگاهی را ارائه دهد . در آینده ، با جزئیات بیشتری از طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خواهیم گفت .

بهینه سازی را در سایر مقالات طراحی سایت ، با عنوان حرف اول و آخر طراحی وب سایت یاد کرده ایم . در اینجا باید بگوییم که فروشگاه های اینترنتی از این مقوله جدا نیستند و بهینه سازی سایت فروشگاهی ، تاثیر زیادی در بازدید و فروش سایت فروشگاهی دارد . بهینه سازی وب سایت فروشگاه آنلاین ، علاوه بر بهبود کمیت حضور در رتبه های نتایج جستجو ، در تعیین کیفیت مشتریان یا دست کم بازدید کنندگان و اصطلاحاً ورودی وب سایت موثر است .

قیمت پایه طراحی سایت فروشگاهی در لیست تعرفه های زانتکس با ویژگی های پیشفرض مشخص است . واقعیت آن که این قیمت طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی ، پتانسیل زیادی برای تغییر قیمت دارد . از اینرو ، توصیه می کنیم پیش فاکتور ساخت سایت فروشگاه آنلاین را به دقت مطالعه بفرمایید و در این زمینه از کمک کارشناسان فروش داده پردازان زانتکس بهره مند گردید .

پس از قیمت سایت فروشگاه مجازی ، نوبت به موضوع مدت زمان تحویل سایت فروشگاهی می رسد . داده پردازان زانتکس در قرارداد های طراحی فروشگاه اینترنتی خود این زمان را با توجه به جمیع شرایط حاکم برقرارداد ، تعیین و تنظیم خواهد کرد اما جهت آگاهی بخشی نسبی در این زمینه باید گفت زمانی حدوداً بیست روزه را برای طراحی فروشگاه اینترنتی در نظر بگیرید زیرا برنامه نویسی فروشگاه اینترنتی از اصول خاص خود پیروی می کند و چنین نیست که بدون زمان بندی دقیق برای کد نویسی و برنامه نویسی مناسب ، یک سایت فروشگاهی خیلی خوب را تحویل گرفت . توصیه می کنیم در اینجا با نظر ارائه شده همراه شوید و به دست خود ، قربانی شدن کیفیت برای کمیت را ایجاد نکنید .

برای آنکه یک فروشگاه اینترنتی همه چیز تمام و در دسترس داشته باشید ، لازم است تا طراحی اپلیکیشن موبایل فروشگاه اینتنتی را در دستور کار خود قرار دهید . اپلیکیشن گوشی همراه فروشگاه ای اینترنتی ، امداد رسان سایر اقداماتی است که در راستای برندینگ برای یک فروشگاه اینترنتی به کار رفته است . برند سازی با سایت ایجاب می کند اپلیکیشن گوشی همراه در کنار سایت به انجام وظیفه بپردازد . نرم افزار موبایل فروشگاه اینترنتی می تواند در افزایش وفاداری مشتریان کارساز واقع شود .

برای افزایش آگاهی از جزئیات طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ، با کارشناسان داده پردازان زانتکس تماس حاصل فرمایید .