راهنمای سفارش طراحی سایت
راهنمای سفارش طراحی سایت

اگر به مرحله ای رسیده اید که فکر می کنید سایت برای کسب و کار شما یک ضرورت است، و نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید. در ادامه با داده پردازان زانتکس برای مطالعه راهنمای طراحی سایت همراه باشید.

امروزه در دنیای دیجیتال و بازاریابی دیجیتال، داشتن یک سایت اینترنتی که معرف کسب و کار شما باشد به یک ضرورت تبدیل شده است و نمی‌توان منکر تاثیر سایت بر روی شناخته شدن شما در بین جامعه‌ی هدف مشتریان و فروش کالا یا خدمات هر برند یا کسب و کاری شد. به همین منظور در این مقاله قصد پرداختن به چرایی طراحی سایت یا نشان دادن اهمیت طراحی سایت را نداریم. بلکه یک مرحله پس از آن را شرح می‌دهیم. و آن یک راهنمای سریع برای رسیدن به یک سایت مطلوب و مناسب برای کسب و کار شماست.

نیازهای خود را برای وب سایت، شناسایی کنید

برای داشتن سایتی مناسب و در خور بیزینس شما، اولین قدم شناخت روش‌های مختلف طراحی و توسعه وب سایت است. به این معنا که شما باید بدانید یک سایت اینترنتی از چه روش‌هایی طراحی و برنامه نویسی می شود و کدام یک برای شما مطلوب است. این مورد از نظر هزینه و رسیدن به محصول نهایی حائز اهمیت است تا بتوانید با توجه به بودجه‌ای که برای طراحی وب سایت خود در نظر گرفته اید و هم‌چنین نیازمندی‌هایی که دارید، بهترین نتیجه را بگیرید. در این مورد شما می‌توانید از قسمت مقالات سایت زانتکس و مقالاتی که در این‌باره هست اطلاعات کسب کنید. از جمله موارد مهم در مورد نوع پیاده‌سازی وب سایت،‌ زبان برنامه نویسی آن است. امروزه زبان‌های برنامه نویسی که عموما در حوزه وب استفاده می‌شوند PHP و ASP.NET هستند که در این بین زبان برنامه نویسی PHP از عمومیت و مقبولیت بالایی برخوردار است.

برای دانستن این‌که شما دقیقا به چه چیزهایی در وب سایت خود نیاز دارید، حتما لازم است تا خواسته‌های خود را به نگارش در آورید و مشخص کنید که چه انتظاراتی از سایت خود دارید حتی اگر شده به صورت تیتر وار این کار را انجام دهید. این مورد علاوه بر این که ذهنیت شما را برای خروجی نهایی طبقه‌بندی می‌کند، به طراح سایت نیز در تحلیل نیازمندی‌های شما کمک شایانی ‌می‌کند.

بررسی رقبا

در قدم بعد، باید رقبای خود را بررسی کنید و ببینید آن چیزی که فکرش را می‌کرده‌اید با چیزی که توسط رقبای شما پیاده‌سازی شده است چقدر اختلاف و یا شباهت دارد. آن موقع است که می‌توانید خواسته‌های خود را تعدیل یا گسترش دهید و لیستی که قبلا آماده کرده‌اید را تقویت کنید.

طراحی سایت خود را به اهلش بسپارید!

قدم بعدی که از درجه اهمیت بالایی نیز برخوردار است، انتخاب یک شرکت مورد اعتماد و متخصص در زمینه طراحی سایت است که پیمانکاری پروژه شما را بر عهده بگیرد و بتواند آن چیزی که نیاز دارید را برای شما توسعه دهد. البته در اکثر مواقع پیش می‌آید که با مشاوره افراد متخصص در زمینه طراحی وب سایت،‌ انتظارات و نظرات شما در مورد آن چیزی که می‌خواهید داشته باشید تغییر می‌کند. در این مرحله شما می‌توانید نمونه کارهای شرکتی که قصد سپردن پروژه خود را دارید، بررسی کنید که یک راه مقایسه‌ای خوب برای شناخت شرکت‌های قوی در این زمینه است. شما باید از اینکه شرکت مورد نظرتان توانایی فنی و تخصص کافی برای اجرای خواسته‌های شما را دارد اطمینان حاصل کنید. چرا که افرادی هستند که از دانش و تخصص کافی برخوردار نیستند اما با مهارت کلامی شما را متقاعد به بستن قرارداد طراحی سایت می‌کنند و در انتها کیفیت کاری که تحویل خواهید گرفت بسیار پایین خواهد بود.

  مورد دیگر، وضعیت پشتیبانی شرکت مورد نظر است. تصور کنید که سایت خود را تحویل گرفته و به تمامی مشتریان خود معرفی کرده‌اید و در برخی بخش‌های سایت خود مشکلاتی را مشاهده می‌کنید. اگر با شرکتی که خدمات پشتیبانی خوبی ارائه ندهد کار کرده باشید مطمئنا تجربه خوبی از طراحی سایت خود نخواهید داشت و دچار مشکلات زیادی خواهید شد. در این خصوص شرکت طراحی سایت داده پردازان زانتکس از جمله شرکت‌هایی است که با ارائه خدمات اولیه برنامه نویسی تخصصی و طراحی و پس از آن پشتیبانی فنی، توانسته است پروژه‌های موفق بسیاری را با درصد رضایت بالا به سرانجام برساند. و مورد دیگر بحث قیمت طراحی وب سایت مطرح است. شما می‌توانید از شرکت های مختلفی استعلام قیمت کنید. این مورد مستلزم این است که خواسته های خود را با آن‌ها در میان بگذارید تا بر اساس آن قیمت خود را اعلام کنند.

با مجری پروژه خود همراه شوید

پس از یافتن پیمانکار خود و استفاده از مشاوره و برگزاری جلسات مختلف، نوبت به اجرای پروژه وب سایت می‌رسد. در این مرحله شما می‌بایست با پیمانکار خود جلساتی را برگزار نمایید و تمامی خواسته ها و انتظارات خود را به مجری پروژه بشناسانید. اگر این مرحله را دست کم بگیرید و در تفهیم خواسته‌های خود به مجری کوتاهی کنید، نرسیدن به آن‌چه که انتظارش را می‌کشیدید خیلی دور از ذهن نخواهد بود! پس سعی کنید برای این مورد بیشترین وقت را اختصاص دهید.

سعی کنید در طول طراحی و برنامه نویسی پروژه‌تان، برای پیمانکار خود در دسترس باشید. چرا که ممکن است در حین برنامه نویسی و یا طراحی سایت شما، مسائلی پیش بیاید یا ابهاماتی باشد که نیازمند توضیحاتی از جانب شما باشد.

از وب سایت خود لذت ببرید!

تا به اینجای کار تقریبا شما وظیفه خود را انجام داده‌اید و مابقی کار را به پیمانکار بسپارید. موعد تحویل وب سایت که رسید آن را به دقت بررسی کرده و از قسمت‌های مختلف آن تست بگیرید. اگر تغییراتی را نیاز می‌بینید به پیمانکار خود اعلام کنید. 

و در آخر اگر احساس می‌کنید هم‌چنان نیاز به مشاوره و راهنمایی کامل در مورد نحوه طراحی سایت و سفارش طراحی سایت دارید، می‌توانید از مشاوره رایگان همکاران ما در بخش فروش داده پردازان زانتکس بهره‌مند شوید.