الگوریتم کافئین گوگل
الگوریتم کافئین گوگل

الگوریتم گوگل کافئین را می توان یک نسل پس از ایندکس دانست . ایندکس که در انگلیسی index نوشته می شود ، به معنی فهرست می باشد . ماهیت عملکرد فهرست کردن وب سایت ها در گوگل تغییری نیافت اما  به لحاظ شیوه انجام و اجرا ، الگوریتم کافئین گوگل بر خلاف شیوه قبلی که مبنای عملکردش انباشته کردن لایه های اطلاعاتی بود و به یک فهرست از پیش تعیین شده رجوع می کرد و نتایج را نمایش میداد ، حالا به صورت زنده و در لحظه ، داده ها را فراخوانی می کند . یعنی اگر در گذشته اولویت نمایش نتایج جستجو با هر آپدیت گوگل به روز می شد ، کافئین سبب شد تا فواصل این به روز رسانی ها کمتر شده واز این لحاظ می توان گفت تغییری بنیادین در گوگل حاصل شد .

تغییرات به وجود آمده پس از کافئین ، سبب شد تا سطح کاری گوگل ارتقا پیدا کند . از طرفی به دلیل اهمیت بالای محتوا ، گوگل در هر بار اطلاعات تازه و به روز تری به کاربران جستجوگر ارائه می کند و از این حیث ، یک حرکت بزرگ رو به جلو اتفاق افتاده است .

چنانچه تمایل دارید تا درباره تاریخچه الگوریتم کافئین اطلاعات کسب کنید ، به مقاله فهرست الگوریتم های گوگل در سایت زانتکس مراجعه کنید .

با تشکر از این که زمان ارزشمند خود را مصروف مطالعه این بخش از وب سایت داده پردازان زانتکس نمودید ، از شما دعوت می شود تا از سایر مقالات طراحی سایت و مقالات آموزشی سئو بازدید نمایید . همچنین ، خواهشمند است با ارائه نظرات سازنده خود ، زانتکس را در ادامه انتشار مقالات آموزشی یاری نمایید .