پرتال سازمانی
پرتال سازمانی

حکایت پرتال سازمانی یا اتوماسیون اداری و ایجاد آن ، مشابه گذر از چرتکه و رسیدن به ماشین حساب است . ایرادی در چرتکه نیست ولی گاه هایی هست که چرتکه کافی نیست و چیزهایی هست که در توان چرتکه نیست . با همین تمثیل به این مقاله اتوماسیون اداری ورود می کنیم .

اتوماسیون ( automation ) می تواند رویه کار در یک سازمان مفروض را تحولی بنیادین بخشد و سبب جلوگیری از اتلاف منابع سازمانی اعم از مادی ، انسانی و معنوی شود .

اجرای اتوماسیون امری زمان بر است . در ابتدای طراحی اتوماسیون باید جامع نگر بود و نکات زیادی را مد نظر قرار داد . ممکن است نیاز هایی وجود داشته باشد که مشتری از آن آگاه نباشد اما یک تیم متخصص به واسطه تجربه در پیاده سازی سیستم های اتوماسیون بتواند این کاستی ها را رفع کرده و نسبت به کمبود آن ها هشدار دهد . واقعاً در مواردی پیش آمده است که کارفرما نمی داند چه می خواهد . اینجا وظیفه تیم طراح اتوماسیون است که نسبت به تعریف خواست های وی اقدام کند . به نوعی تبیین شفاف خواسته ها و انتظارات ازسیستم اتوماسیون ، شاید تمام مراحل طراحی سیستم اتوماسیون را در بر نگیرد ، اما به هر روی بخش مهمی است .

ساخت اتوماسیون امری تخصصی است و تا کنون نمونه اتوماسیون های زیادی در مجموعه داده پردازان زانتکس اجرا شده است . هرچند که زانتکس توانایی برنامه نویسی انواع اتوماسیون را دارد اما در این زمینه تابع خواست کارفرماست . برخی ترجیح می دهند روی کارامدی سیستم اتوماسون مانور دهند و برخی ظاهر گرافیکی اتوماسیون و رابط کاربری آن برایشان در اولویت است . در هر حال چنانچه داده پردازاان زانتکس را به عنوان مجری اتوماسیون انتخاب کرده اید ، دست شما در این زمینه باز است . تلاش ما اجرای نزدیک ترین شکل اتوماسیون ممکن به تصور و انتظار شماست .

به دلیل زیاد بودن حجم توضیحات نرم افزار اتوماسیون ، یک مقاله اتوماسیون فعلی کافی نیست . تلاش می کنیم تا به زودی مقالات تخصصی اتوماسیون را در دیگر بخش های داده پردازان زانتکس مکتوب و منتشر کنیم .

قیمت طراحی اتوماسیون بر اساس سفارش مشتری تعیین می گردد . با تهیه لیست امکانات اتوماسیون ، استعلام قیمت طراحی اتوماسیون ممکن می شود . شما می توانید برای این موضوع ، نسبت به درخواست صدور پیش فاکتور طراحی سیستم اتوماسیون اقدام کنید . پس از مشخص شدن فهرست امکانات سیستم اتوماسیون ، اعلام قیمت آن امکان پذیر است .

اتوماسیون انواع گوناگونی دارد . اتوماسیون شرکتی ، اتوماسیون سازمانی ، اتوماسیون آموزشی ، اتوماسیون مدیریتی ، اتوماسیون فروش، اتوماسیون انبارداری ، اتوماسیون اداری و ... .

مدت زمان طراحی اتوماسیون به صورت پایه به دو موضوع وابسته است . یکی حجم سفارش های در دست اقدام داده پردازان زانتکس و دیگری ابعاد پروژه اتوماسیون .

اگر بخواهیم به اختصار مزایای سیستم های اتوماسیون را برشماریم ، مزایای اتوماسیون عبارتند از :

در صورتی که تمایل دارید آگاهی بیشتری در مورد طراحی اتوماسیون ، شرایط پرداخت و تحویل اتوماسیون یا سایر موارد بدانید ، از طریق پل های ارتباطی موجود در بخش تماس با ما با ما ارتباط برقرار فرمایید .